Golf Federasyonu'nun yayınladığı kurallara göre, "Golf oyunu, topu başlama yerinden, Kurallara uygun olarak ve bir veyabirbirini izleyen vuruşlarla ilgili çukura sokmaktır."

Golf sporu, Olimpiyat Oyunları'nda iki kere oynandı: 1900 ve 1904 yıllarında. 1900 Paris Oyunları'nda kadınlar ve erkekler için iki ayrı müsabaka vardı. Amerikalı sporcular Margaret Ives Abbott ve Charles Edward Sands ilk Olimpiyat golf şampiyonu oldular. 1904 St. Louis Olimpiyatları'nda, kadınlar müsabakası takım müsabakasıyla değiştirildi.

Golf, kuralları yazılı hale getirilen en eski oyunlardan biridir. İskoçya'nın St. Andrews kentinde, 1754 yılında golf kuralları yazıya dökülmüştür. Ancak araştırmalar, "colf" veya "kolven" adında bir oyunun daha önceleri Hollanda'da oynanmış olabileceğini ve bu oyunun Büyük Britanya'ya 15. yüzyılda gelmiş olabileceğini göstermektedir.

TERMINOLOGY:

  • Aiming: Golf sopasının başlığını, hedefle aynı hizaya getirmek.
  • Approach: Deliğe yakın olmak için, yeşile doğru yapılan bir vuruş.
  • Backspin: Topun hedefe doğru havalandığında kendi ekseni etrafında önden arkaya doğru fırıldak gibi dönmesini sağlamaktır.

Turkish Airlines is the official airline of "23rd Summer Deaflympics Samsun 2017" and special discounts are offered on certain booking classes. In order to proceed with the online booking tool for Turkish Conventions please visit the Turkish Conventions website https://www4.thy.com/TKC/app/main?language=en and use the event code “154TKM17” under delegate section.